قالب پرشین بلاگ


پایگاه آموزشی تخصصی نوزاد و کودک
آخرين مطالب
لینک دوستان
لینک های مفید

ماساژ نوزاد

وقتی نوزاد را لمس می کنید او احساس امنیت می کند، دستهای تسکین دهنده شما می تواند باعث احساس آرامش و راحتی او شود. ماساژ یک راه شگفت انگیز برای برقراری ارتباط با نوزاد است.

فواید ماساژ برای نوزاد

1- احساس امنیت: تماس جسمی واقعی بین نوزاد و والدین موجب می شود نوزاد احساس  دوست داشته شدن و ارزشمندی بکند واین حس سبب تکامل عزت نفس و اعتماد به نفس او می شود.

2- سلامت عمومی: پژوهش نشان می دهد نوزادانی که از روی عشق و محبت لمس می شوند نسبت به دیگر نوزادان کمتر بیمار شده و کمتر گریه می کنند. ماساژ گردش خون را بهبود بخشیده وموجب تقویت سیستم دفاعی می شود زیرا سبب تسریع حرکت مایع لنف در سراسر بدن و دفع مواد مضر از بدن می گردد و بعلاوه موجب تسکین درد و نشانه های بیماری و افزایش آرام سازی و کمک به آرام کردن گریه نوزاد می شود.

3- رشد جسمانی: ماساژ موجب ارتقاء رشد جسمانی، تقویت عضلات و انعطاف پذیری مفاصل می شود از این جهت به خصوص در نوزادان نارس و کم وزن مفید است.

[ جمعه سوم مهر ۱۳۸۸ ] [ ] [ ]

.: Weblog Themes By Iran Skin & Edit by p.s :.

درباره وبلاگ

موسسه سیب سبز در تاریخ 5/12/1391 تحت شماره 3545 و شناسه ملی 10260675782 ثبت گردیده است.
موسسه سیب سبز، غیر دولتی و غیر انتفاعی و غیر سیاسی می باشد و در چارچوب اهداف و موضوعات مذکور در اساسنامه و رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران و مقررات موضوعه کشور فعالیت می نماید.

پل ارتباطی ما و شما:
nozadan@yahoo.com

شماره حساب جهت واریز کمک مالی:
۹۸۰۶۰۰۲۴۱۹۷۱۰۰۱۵۹۵۳۹۸۰۰۱
بنام "موسسه سیب سبز"
نزد بانک مهر ایران
لینک های مفید
امکانات وب